KOMUNIKAT PRASOWY – 5.Rajd Ziemi Bocheńskiej

Bochnia czeka na zawodników

Przed nami początek Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska; w przyszły weekend 7. Rajd Zamkowy otworzy tegoroczny cykl. Zawodnikom nie będzie jednak dane długo odpoczywać po pierwszej rundzie cyklu – już 2-3 czerwca odbędzie się kolejna, druga runda cyklu, 5 Rajd Ziemi Bocheńskiej. Im Janusza Kuliga.

5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga odbędzie się w dniach 2-3 czerwca. Podobnie jak w ubiegłych latach, organizator, Automobilklub Śląski zagości w Bochni i okolicach. Rajdowcy ponownie rozpoczną zawody w sobotę 3 czerwca, stawiając się na starcie honorowym na bocheńskim rynku. Stamtąd ruszą na 2 odcinki specjalne przejeżdżane 3-krotnie: OS Kamionna i OS Lipnica Murowana. Chociaż nazwy OeSów brzmią znajomo, organizatorzy zapewniają, że na zawodników czeka parę nowości, między innymi – jeśli tylko pogoda pozwoli – widowiskowy water splash na odcinku Kamionna. Oczywiście, nie zabraknie też tego, co jest tak bardzo charakterystyczne dla małopolskich tras – stromych podjazdów i spadań, długich prostych, ale również krętych i momentami zdradliwych partii. Odcinkiem kończącym rajd będzie widowiskowy przejazd w centrum Bochni, który co roku przyciąga wielu fanów motoryzacji oraz mieszkańców Bochni i okolic. Ogólnie zawodnicy będą mieli do przejechania 236,94 km, w tym 43,41 km odcinków specjalnych. Park serwisowy, tak jak w zeszłym roku, będzie mieścił się na parkingu firmy Stalprodukt.

Lista zgłoszeń została otwarta w ten weekend i organizatorzy już czekają na pierwsze zgłoszenia. Maksymalnie w zawodach będzie mogło wziąć udział 90 załóg. Dodatkowo w tym roku Automobilklub Śląski przewiduje zupełną nowość – Super KJS, w którym będzie mogło wystartować aż 30 rajdowców – amatorów. Łącznie więc w Bochni może się pojawić aż 120 załóg!

5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także wiele atrakcji dla mieszkańców. Zgodnie z mini tradycją tego rajdu, przez cały dzień na rynku będą zorganizowane zabawy dla dzieci, symulatory dachowania i hamowania, a także wiele innych niespodzianek.

Organizator, Automobilklub Śląski, zachęca wszystkich zawodników do jak najszybszego wysyłania zgłoszeń, a kibiców – do kibicowania swoim ulubionym załogom. Do zobaczenia w Bochni!

Szczegóły na:

http://rajdziemibochenskiej.pl/ oraz https://www.facebook.com/rajdziemibochenskiej.

 

Zadanie 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga jest współfinansowane z budżetu miasta Bochnia, budżetu powiatu bocheńskiego oraz z budżetu Województwa Śląskiego.