Akcja "z młodym kierowcą po doświadczenie"
2014-01-22 09:56:42
Akcja

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych kierowców  w wieku 18-25 lat posiadających prawo jazdy kat „B”  i deklarujących chęć udziału w przedsięwzięciu "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", podjęto decyzję o rozpoczęciu II edycji szkoleń.

Szkolenie  zawiera elementy teoretyczne i praktyczne związane z kierowaniem pojazdem m.in.

  • jak bezpiecznie jeździć samochodem
  • przygotowanie kierowcy i pojazdu przed jazdą
  • czas reakcji kierowcy – teoria i praktyka
  • kontrolowany poślizg samochodem, jazda na trolejach

oraz pokaz ratownictwa  połączony z szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Właśnie taki pokaz prowadzony przez ratowników Automobilklubu Śląskiego delegatura w Wodzisławiu Śl. odbył się w niedzielę 19 stycznia , w pierwszym terminie II edycji szkoleń.

W trakcie pokazu młodzi kierowcy dowiedzieli się  m.in. co to jest pozycja bezpieczna i jak zachować się w sytuacjach wypadku, jak wygląda postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej i nie oddychającej, jak usztywnić  złamania  w obrębie kończyn itp….

Uczestnicy  spróbowali  swoich umiejętności w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem fantomu.

Młodzi kierowcy uczestniczący w szkoleniu otrzymali Katy ICE/ "w  nagłym wypadku", które w sytuacji zagrożenia życia lub wypadku, umożliwiają szybki kontakt z rodziną poszkodowanego i  uzyskanie takich informacji  jak grupa krwi, przyjmowane leki, czy poszkodowany cierpi na jakieś choroby, czy jest alergikiem …

Partnerzy Kampanii: Śląska Policja ,Wojewódzki  Ośrodek  Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Polski Związek  Motorowy - Zarząd Okręgowy w Katowicach.

zobacz galerię>>>


KAMPANIA ECOMOBILNI 2017 _ NAGRODA CO-DRIVE [...]

63.RAJD WISŁY

 

 

KAMPANIA SKONCENTROWANI

© Copyright 2012 Automobilklub Śląski | All Rights Reserved