KJS – 2 SJS Maxi Oes8 – „Rajdy24.pl Cup- Powiat Suski”.

To będzie pierwsza taka impreza na południu Polski. Trzecia edycja Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim rozegrana zostanie w dwóch formach: Rally Sprintu i Konkursowej Jazdy Samochodem. Pierwsza z nich to nowość, której regulamin opublikowany przez Polski Związek Motorowy ujrzał światło dzienne dopiero w tym sezonie. Zapowiada się niezwykle ciekawa impreza, która charakterystyką przypominać będzie zbliżający się wielkimi krokami Rajd Rzeszowski. Zapraszamy zatem nie tylko do rywalizacji, ale i do treningu przed rundą RSMP oraz FIA ERC!

Rally Sprint zostanie rozegrany na jednym odcinku specjalnym, pokonywanym w dwie strony. Łączna długość prób sportowych wyniesie 23,40 km, przy niespełna 200 kilometrach całkowitej długości trasy. Do zawodów mogą zgłosić się załogi o licencjach minimum RN, które podzielone zostaną na trzy klasy: R 4WD (dla zawodników startujących samochodami klasy 2 z licencjami „R”), RN 4WD (dla zawodników startujących samochodami klasy HR2 i OPEN N z licencjami „R” oraz dla zawodników startujących samochodami klasy OPEN N z licencjami „RN”) oraz 2WD (dla zawodników startujących samochodami z napędem 2WD, bez podziału na pojemność silnika, z licencjami „R” oraz „RN”). Badanie kontrolne BK-1 przeprowadzone zostanie w Auto Serwis Jancarz w Suchej Beskidzkiej, ceremonia startu, mety oraz biuro rajdu w okolicy Estrady MAKOWIANKA w Makowie Podhalańskim. 

Pierwszy odcinek specjalny, próba Rajdy24.pl (4,0 km), pokonywana będzie trzykrotnie: o 9:40, 10:58 i 12:16. Na godzinę 13:06 zaplanowano strefę serwisową, zlokalizowaną w okolicy dworca PKP w Makowie Podhalańskim. Po niej zawodnicy rywalizować będą na odcinku Maków Podhalański o długości 3,8 km (14:19, 15:52 i 17:25). Na 19:30 zaplanowano Ceremonię Mety i rozdanie nagród. 

Podobny przebieg będzie miała formuła KJS, jednakże tutaj nie będzie wymagana licencja, a próby zgodnie z regulaminem będą mieć mniejszą długość (w tym przypadku 1,7 km). Łącznie załogi rywalizować będą na 10,2 km „oesowych”. PS 1/2/3 Rajdy24.pl rozegrane zostaną o 10:25, 11:43 i 13:01, a PS 4/5/6 Maków Podhalański o 14:54, 16:32 i 18:10. 

Do zawodów może zgłosić się 40 załóg w Rally Sprincie oraz 40 w KJS. Zważywszy na poprzednie liczby zgłoszeń, które oscylowały w granicach 70, zachęcamy do szybkiego zgłaszania się do imprezy. 🙂 Więcej informacji tutaj: http://safetypoludnie.pl/?page_id=3179

Organizatorem zawodów jest Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, imprezę wspiera agencja kreatywna GB Promotion. Wśród partnerów są: Autoserwis Jancarz, Blachdom Plus, RajdoweAkcesoria.pl, TM VIA, Honda Kolaczek, House of Beer Kraków, NovumPack.

Partnerami medialnymi są Rajdy24.pl, rajdy.malopolska.pl, Rally and Race, Sucha24.pl, Małopolska Kronika Beskidzka, Beskidzka24.pl, miroslawjakala.pl.

Jak wyglądały zmagania w ubiegłym roku? Zobaczcie film!

https://www.youtube.com/watch?v=whfoDGgA_O8

Gabriel Borowy
(wykorzystane z wydarzenia na FB)