Relacje, sprawozdania.

IV Rajd Pojazdów Zabytkowych KWK Klasykiem Wokół Komina odbył się w sobotę 25 maja 2019 r.

Tradycyjne już w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląski pojawili się uczestnicy rajdu i przedstawiciele Koła Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Śląskiego, aby swoimi pięknymi pojazdami z różnych epok uświetnić naszą imprezę. W imprezie wzięło 31 pojazdów w tym 24 samochody i 7 motocykli. Nim wyruszyli na trasę, mieli do pokonania trzy próby sprawnościowe. Jednocześnie odbywały się: przeciąganie Garbusa, slalom na Reksiu, czyli zabytkowym dziecięcym rowerku, rajza z gablom – to pamiętają tylko nestorzy tacy jak Wojciech Mszyca. Ostatnią konkurencją było zatrzymanie się przed „ścianą”.

O godz. 11.00 wszystkie załogi w dwuminutowych odstępach wyjechały na trasę. Mieli do pokonania ok. 40 km po aglomeracji Śląska, a podczas jazdy zgodnie z itinererem musieli wykonać pewne zadania, nawet przejść kontrolę sprawności samochodu. Polegała ona na sprawdzeniu czy działają światła, kierunkowskazy i czy nie brakuje np. gaśnicy. Wszystko to było punktowane, co w połączeniu z czasem przejazdu całej trasy dało ostateczny wynik.

Imprezie towarzyszyli partnerzy:
Siemianowickie Centrum Kultury
CUK Ubezpieczenia
Autoparts
V-Garage
Warta Klasyki

Patronat nad IV edycją Rajdu Pojazdów Zabytkowych KWK Klasykiem Wokół Komina objął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Pan Rafał Piech.

Za gościnność w Siemianowicach Śląski serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok.

SPORT     Podsumowanie sezonu kartingowego 2018

Sekcja kartingowa Automobilklubu Śląskiego rozwija się już od dłuższego czasu i jak to w sporcie bywa – z różnym powodzeniem, co raz liczniejsza grupa młodych zawodników pojawia się w różnych rodzajach imprez.

W Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Senior OK. utalentowany Mateusz Kaprzyk zdobył tytuł II Wicemistrza Polski. Kolejny wspaniały sukces, na który pracował wraz z teamem. Mniej szczęścia miał Lukas Korbela, który w kategorii ROK Shifter uplasował się na 4 miejscu. Z najmniejszą ilością punktów, bo też tylko z udziałem w dwóch imprezach w sezonie, Dariusz Solich zajął 8 miejsce w kategorii DD2 Max.

Licznie reprezentowana grupa Automobilklubu Śląskiego to Rotax Max Challenge Poland, gdzie najczęściej zajmowanym miejscem była siódma pozycja w kategoriach:
– Senior Max – Tymoteusz Ksiądz
– DD2 Max – Zbigniew Marek
– Junior Max – Mariusz Nowicki
Mateusz Kaprzyk startując tylko w rundzie trzeciej zajął miejsce 11 w kategorii Senior Max. Najmłodszy w drużynie naszego klubu Piotr Borowczyk, startując w Micro Max zajął 14 miejsce. Największy sukces w Rotax Max Challenge to 3 miejsce Zbyszka Marek w kategorii DD2 Masters.

Rok Cup Poland to kolejny puchar uczestniczyło dwóch zawodników. Tymoteusz Ksiądz startował w ROK GP 14, gdzie zajął 17 miejsce i Piotr Borowczyk – w klasie Mini ROK.

Do najmłodszych zawodników naszego klubu należy zaliczyć Mateusza Rajwa, który brał w tym sezonie udział w tzw Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, zajmując 15 miejsc.

Wszystkim zawodnikom kartingowym serdecznie dziękujemy za wspaniałą, sportową postawę, gratulujemy rezultatów i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie.

 

SPORT          10.Wyścig Górski Limanowa 27-29.07.2018. /Michał Karolczyk/

„Weekend w Limanowej mam już za sobą.  Cieszę się, że mogłem tu być i nadal uważam, że to jedna z najlepszych imprez w kalendarzu. Ilość kibiców nie zawiodła i chciałoby się więcej w innych miejscach tylu pozytywnych świrów. Jeśli chodzi o kwestie sportowe – przejeździłem cały weekend bezawaryjnie. Auto sprawowało się niezawodnie, chociaż niestety niewiele się poprawiło w stosunku do poprzednich zawodów i nadal cierpi na spory deficyt mocy. W tym roku jednak już nic z tym nie uda się zrobić, więc pozostaje dostosować się do tego co mamy i wycisnąć z tych możliwości ile się tylko da. Takie też podejście miałem w ten weekend i było to widać po czasach. Sobotę rozpocząłem spokojnie. Nie do końca pasowało mi zachowanie opon, jednak każdy następny przejazd był znacznie szybszy od poprzedniego i co ważne, obyło się bez żadnych przygód. Ostatecznie pierwszy dzień skończyłem na trzecim miejscu. W niedzielę były zapowiedzi opadów deszczu, jednak poranek przywitał nas znowu pięknym słońcem i bardzo wysoką temperaturą. Na pewno temperatura nie pomagała w koncentracji, ale z drugiej strony bardzo stabilne warunki dla każdego i przez cały dzień pozwalały na śrubowanie wyników przez każdego zawodnika. Ja rozpocząłem dzień od zmiany ciśnień w oponach i była to bardzo dobra decyzja. Zniknęły problemy z soboty i naprawdę jechało mi się bardzo dobrze. Na pierwszym niedzielnym podjeździe wyścigowym czułem się już na tyle dobrze, a opony tak dobrze pracowały, że doświadczyłem chwilowego wzrostu adrenaliny, kiedy samochód postanowił jechać na dwóch kołach. Skończyło się na szczęście na chwili strachu i niewielkiej stracie czasu, ale mimo to uzyskałem najlepszy mój czas z całego weekendu. Niestety mimo starań, nie było opcji nawet na zbliżenie się do pierwszego i drugiego miejsca i ostatecznie niedzielę również skończyłem na 3 miejscu. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z weekendu oraz ze swojej jazdy. Powoli dogaduję sie już z oponami i myślę, że na kolejnej rundzie będzie pełny ogień od samego początku. Dziękuję moim Partnerom: Penrite, KAROL, Szybex, ECO Stand, IDBJ oraz ODS.”